12

Sunday, July

Blog mieszkaniowy - metamorfozy wnętrz mieszkań

Okucia do szkła
 /  / Okucia do szkła
Okucia do szkła

Okucia do szkła

Okucia do szkła
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

okucia-do-szkla-6Szkło od jakiegoś czasu coraz częściej pojawia się jako element wykończenia wnętrz. I trzeba przyznać, że to bardzo trafione rozwiązania. Projektanci wnętrz zresztą lubią sięgać po ten materiał, bo pozwala on na wprowadzenie zupełnie nowych i jednocześnie oryginalnych aranżacji pomieszczeń. Trzeba przy tym zaznaczyć, że mamy do wyboru szkło zwykłe i hartowane. Jeśli konieczne jest np. zabezpieczenie powierzchni przed działaniem wysokiej temperatury, trzeba zastosować szkło hartowane. Podobnie rzecz ma się również z drzwiami czy balustradami – te też muszą być wykonane ze szkła hartowanego, w przeciwnym razie ich żywotność nie będzie długa. Ten rodzaj szkła jest droższy od zwykłego, ale za to też zdecydowanie bardziej wytrzymały od niego.
Aby jednak możliwa była aranżacja wnętrz przy użyciu szkła, konieczne są w zastosowaniu różnorodne okucia do szkła. Okucia do szkła to ogromna gama różnorodnych detali, dzięki którym możliwe jest połączenie ze sobą poszczególnych szklanych elementów. To różnego rodzaju zamki, stabilizatory, mocowania, uchwyty, profile, progi, podpory, pochwyty, zawiasy i inne jeszcze tego typu rzeczy.
Połączenie szkła i metalu to zdecydowanie korzystny efekt. Jeśli ktoś chce się o tym przekonać, powinien dokładniej przyjrzeć się szklanym stołom, stolikom czy ławom. Może spodobają się na tyle, żeby można je było umieścić w swoim pokoju gościnnym, jadalni czy w salonie.

Przeczytaj także inne artykuły o architekturze:

Related posts