26

Friday, February

Blog mieszkaniowy - metamorfozy wnętrz mieszkań

Cyklinowanie Gdańsk
 /  / Cyklinowanie Gdańsk
Cyklinowanie Gdańsk

Cyklinowanie Gdańsk

Cyklinowanie Gdańsk
1 vote, 4.00 avg. rating (84% score)

Jak powiedział nam przedstawiciel przedsiębiorstwa, jest kilka ważnych uwarunkowań branych pod uwagę przy ocenie wykonywalności transportu. Są to przede wszystkim, lokalizacja mieszkania, a zwłaszcza ilość pięter w miejscu załadunku i rozładunku; ważnym elementem jest także wytrzymałość schodów na klatce schodowej. Koszt usługi będzie mniejsza jeśli będzie możliwość skorzystania z dzwigu wewnętrznego – windy.
Całość ceny za usługę wnoszenia – znoszenie -transportu pianina zależy także od odległości na jaka trzeba relokalizowąc instrument. Kluczową sprawą jest także wartość pianina i stosowanych specjalistycznych zabezpieczeń. W przypadku, nowych pianin, lub pianin o dużej wartości sentymentalnej, firma organizująca przeprowadzkę musi wykupić dodatkowe wubezpieczenie transportowe, oraz zastosować odpowiednie materiały zabezpieczające takie jak: przemysłowy stretch, pianki poliuretanowe, silikonowe wypełniacze, koce oraz pasy spinające.

Transport pianina czy fortepianu odbywa się za pomocą specjalistycznego samochodu przeprowadzkowego. Samochód taki jest wyposażony w windę załadowniczą o nośności minimum tony. Wnętrze kontenera takiego samochodu jest wyłożone pianką poliuretanową oraz posiada specjalne haki i zaczepy, wykonane z bardzo trwałych materiałów, które służą do zamocowania pasów podtrzymujących przewożony instrument. Załadunek, wnoszenie czy znoszenie odbywa się na specjalnych, parcianych pasach transportowych i dokonuje tego czterech przeszkolonych pracowników.

Ich budowa opiera się na dwóch, zdarza się trzech stalowych płytach wzmacniających. Powszechnie uważa się, że im cięższe pianino tym bardziej awangardowe. Pamiętajmy jednak, że pianina i fortepiany, trzeba jakoś transportować, przenosić i to najcześciej na wysokie piętra w budynkach użyteczności publicznej czy wielomieszkaniowych budynkach. Ich gabaryty nie pozwalają na łatwy i bardzo funkcjonalny przewóz windą – dlatego też niełatwo jest samemu czy z grupką znajomych wnieść taki instrument nawet na pierwsze piętro. W tym przypadku powinniśmy powierzyć transport i wciąganie pianina czy fortepianu profesjonalistom w tych sprawach zawodowcom.
Praktycznie większość firm oferujących pomoc przy przeprowadzce, czy też
specjalistyczne usługi transportowe posiada w swojej ofercie, opcje transportu i wnoszenia pianin. Na przykład Przeprowadzki Łódź – jedna z firm realizujących takie usługi przeprowadzkowych z Łodzi posiada ogromne doświadczenie i biegłość w transporcie, wnoszeniu i znoszeniu pianin, fortepianów czy niestandardowych, wielkogabarytowych przedmiotów.

Waga pianin oscyluje wagowo od dwustu do siedmuset kilo. Najlżejsze są pianina rodzimej – Polskiej produkcji – Calisia oraz Legnica, najcięższe niemieckie ideowo technicznie oparte na żeliwnym stelażu . Właśnie te ostatnie, tak znanych marek jak “Orginal Steinbach” czy też “Koch – Korselt” są wagowo najbardziej wymagajacymi instrumentami klawiszowymi dlatego też transport pianina jest tak trudnym zadaniam.

Wnoszenie pianina to dość zaawansowana operacja. Jak wiemy fortepian to klawiszowy, młoteczkowy, strunowy aparat muzyczny spokrewniony blisko z pianinem ze strunami ustawionymi poziomo. W Pabianicach po wojnie pianina były produkowane dla odbiorców z tych regionów w fabrykach “Defil” w Lubinie, Calisia w Kaliszu, oraz w Fabryce Fortepianów i Pianin w Legnicy. Do dnia dwudziestego września 2007 r. pianina i fortepiany produkowane były w Kaliszu, w dawnej Fabryce Arnolda Fibigera znanej jako Calisia. Pianino i fortepian jest obecnie bardzo popularnym instrumentem strunowym. Popularność zdobyło w drugiej połowie XIX wieku gdy w domach zaczęło ono wypierać harfę z powodu niższej ceny i mniejszych rozmiarów.

Przeczytaj także inne artykuły o architekturze:

Related posts