19

Tuesday, January

Blog mieszkaniowy - metamorfozy wnętrz mieszkań

Zalety i wady IKE
 /  / Zalety i wady IKE
Zalety i wady IKE

Zalety i wady IKE

Zalety i wady IKE
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Program indywidualnego oszczędzania kapitału na dodatkowa emeryturę staje się w naszym kraju coraz bardziej popularny. Wynika to z faktu, że aktualny system emerytalny nie daje nam prawie żadnych gwarancji, ze państwo zapewni nam godziwe emerytury. Z wyników analiz finansowych wynika, ze będzie wręcz przeciwnie, ponieważ wysokość przeciętnej emerytury może wynieść zaledwie trzydzieści procent naszej ostatniej pensji. Bezpieczne oszczędności

Zatem nic dziwnego, że coraz to więcej osób wybiera alternatywne metody oszczędzania, którego celem jest zabezpieczenie potrzeb finansowych po przejściu na świadczenia emerytalne. Dlatego też Indywidualne Konto Emerytalne jest jednym z najczęściej wybieranych sposobów zbierania kapitału na emeryturę. Wynika to z faktu, ze jest to produkt bardzo elastyczny, który każdy może dopasować do własnych potrzeb i możliwości finansowych.

Dodatkowa zaletą IKE jest możliwość wyboru profilu inwestycyjnego, w którym klient określa maksymalna wartość ryzyka inwestycyjnego, które jest w stanie zaakceptować w zamian za możliwość osiągnięcia wysokich zysków.

Jednak dla wielu ludzi najważniejszą korzyścią, dla której wybierają Indywidualne Konto Emerytalne jako sposób gromadzenia są zyski podatkowe. Mianowicie, jeśli zgromadzone pieniądze zostaną wybrane przez oszczędzającego po ukończeniu 60 roku życia lub pięćdziesiątego piątego, jeśli osoba nabyła już uprawnienia emerytalne, to zyski są zwolnione z obowiązku opłacania podatku dochodowego w wysokości 19% , czyli tak zwanego podatku Belki.

W przypadku osób, które inwestowały na IKE przez wiele lat kwota ta jest bardzo wysoka a tym samym zysk podatkowy także jest spory. Obecnie wiele instytucji dopuszcza częściowe wypłaty z rachunku. Jednak należy pamiętać, że w takim przypadku zostanie odliczony podatek.

Jedyną wada, którą posiada Indywidualne Konto emerytalne jest ograniczenie wysokości wpłat na rachunek. Mianowicie w ciągu roku na IKE można wpłacić jedynie trzykrotność średniej krajowej, czyli na dzień dzisiejszy około jedenaście tysięcy złotych.

Przeczytaj także inne artykuły o architekturze:

Related posts