27

Tuesday, July

Nieruchomości online!

Kupić mieszkanie czy je wynająć?
 /  / Kupić mieszkanie czy je wynająć?
Kupić mieszkanie czy je wynająć?

Kupić mieszkanie czy je wynająć?

Kupić mieszkanie czy je wynająć?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Osoby wstępujące w związek małżeński zastanawiają się nad miejscem zamieszkania. Do wyboru mają wynajmowanie mieszkania lub jego zakup. W obu przypadkach widoczne są zalety i wady. Oczywiście podjęcie takiej decyzji zależy tylko i wyłącznie od pary młodej. To oni na spokojnie muszą przeanalizować, co w ich sytuacji jest najkorzystniejsze.

Nie w każdym przypadku założymy panele podłogowe jakie się nam podobają. Niekiedy potrzeba na to zgody właściciela mieszkania.

Dokonanie zakupu

Zakup mieszkania wiąże się z wydatkiem setek tysięcy złotych lub zaciągnięciem kredytu na wiele lat. Będąc posiadaczami takiego lokalu mogą urządzić go według swojego uznania. W razie uszkodzeń, będą za to odpowiadali. Mogą wymienić płytki w łazience czy położyć panele podłogowe. Jednym z wad jest, to że mają zobowiązanie do spłaty. Co miesiąc muszą przeznaczać pewną sumę pieniędzy. Kupując dom lub mieszkanie są niejako przywiązani do miejsca zamieszkania. Chcąc się przeprowadzić do innego miasta, muszą dalej spłacać kredyt. Najgorszą sytuacją będzie utrata pracy przez jedną lub obie osoby. Brak pieniędzy doprowadzi do zaprzestania spłacania rat.
Wynajmowanie

Do wynajęcia mieszkania trzeba podpisać umowę. Zwykle jest on na czas określony. Jeśli chcemy przeprowadzić jakichś remont to musimy o wszystko pytać się właścicieli. Niekiedy możemy tylko pomalować ściany na inny kolor. Oczywiście nie wszyscy postępują w taki sposób. Znajdą się osoby, które pozwolą na to, by zamontować panele podłogowe, pomalować ściany, czy dokonać innych remontów. Dobrze jest, aby takie sprawy także zostały zamieszczone w umowie lub załącznikach. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych sytuacji i rozmów.

Przeczytaj także inne artykuły o architekturze:

Related posts