27

Tuesday, July

Nieruchomości online!

Cynkowanie galwaniczne
 /  / Cynkowanie galwaniczne
Cynkowanie galwaniczne

Cynkowanie galwaniczne

Cynkowanie galwaniczne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Cynkowanie galwaniczne (8)Korozja jest procesem niszczenia powierzchni metalicznych i niemetalicznych w wyniku reakcji chemicznych zachodzących pod wpływem środowiska. Szczególnie szybko korozja zachodzi w obecności wody, dlatego metalowe przedmioty i elementy konstrukcji znajdujące się w wilgotnym środowisku powinny być przed nią specjalnie chronione.
Istnieje wiele metod zapobiegania korozji. Do najprostszych, ale też najmniej skutecznych należy pokrywanie powierzchni metalu farbami i lakierami. Można stosować też opóźniacze korozji, których działanie polega na tworzeniu warstewki ochronnej oddzielającej materiał od szkodliwego wpływu otoczenia.
Popularną metodą jest tworzenie powłok ochronnych z metali. Takim procesem jest na przykład cynkowanie galwaniczne. Za pomocą ogniwa galwanicznego doprowadza się do osadzenia warstwy cynku na powierzchni dedykowanego przedmiotu. W przeciwieństwie do cynkowania w sprayu metoda ta jest bardzo dokładna i zostawia trwalszy efekt. Innymi metalami wykorzystywanymi jako powłoki są m.in. nikiel i chrom.

Przeczytaj także inne artykuły o architekturze:

Related posts