27

Tuesday, July

Nieruchomości online!

Jak dobrać fotel do kanapy?
 /  / Jak dobrać fotel do kanapy?
Jak dobrać fotel do kanapy?

Jak dobrać fotel do kanapy?

Jak dobrać fotel do kanapy?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Czy fotel i kanapa muszą pochodzić z tej samej kolekcji? Nie muszą, ale zdecydowanie powinny do siebie pasować! Jak połączyć ze sobą te dwa meble, aby wnętrze nie wydawało się nijakie, a jednocześnie, aby każdy jego element harmonizował ze sobą?

Różne łączenia kolorystyczne

We współczesnych wnętrzach najczęściej gospodarze decydują się na utrzymanie całości aranżacji w jednym kolorze, choć o różnych odcieniach, czy też na łączenie różnych kolorów, ale w stonowanych barwach, i nie więcej niż trzech różnych w całym pomieszczeniu. Trudną sztuką jest zatem wpasować się w ten koncept, a jednocześnie wprowadzić nieco urozmaicenia do swojego salonu. Jeśli decydujesz się na kanapę w ciemnym kolorze, możesz postawić na fotele z tej samej kolekcji, lecz w jaśniejszym odcieniu lub zgoła innej barwie. Wtedy salon sam z siebie prezentuje się awangardowo! Można postawić też na jaskrawy, na przykład żółty akcent w postaci dwóch wygodnych foteli z innej kolekcji niż kanapa – to również wygląda bardzo nowocześnie. Zamiast skupiać się na barwach, specjaliści radzą też pomyśleć o różniących się od siebie rodzajach tapicerek. Jeśli na sofie postawiliśmy na surową tkaninę plamoodporną, to na fotelach niech zagości aksamit! Różne kolory dodatkowo ulepszą ten efekt.

A może by tak różne style?

Jeśli nie chcesz, aby Twoje fotele i kanapa były w dokładnie tym samym stylu, lub chcesz, aby obydwa te meble spełniały nieco inną funkcję, wybierz na https://www.fotel.pl jakiś ciekawy model foteli, na przykład: na biegunach, z funkcją relaks, czy wygodny fotel w kształcie kolebki, w którym wygodnie będzie wypoczywać. Sofa natomiast niech będzie typowym dwu- lub trzyosobowym meblem w stylu nowoczesnym, o gładkiej fakturze, z prostymi, surowymi zagłówkami i podłokietnikami – w zależności od stylu. Oprócz tego, że fotele będą pełniły inną funkcję w salonie, to będą również wyglądały zgoła inaczej, co sprawi, że Twoim domu zagości fantazja! Łączenie stylów, kolorów i faktur w meblach wypoczynkowych to nie tylko nowy trend wnętrzarski, ale również wspaniała zabawa dla gospodarzy!

Przeczytaj także inne artykuły o architekturze:

Related posts