27

Tuesday, July

Nieruchomości online!

Pomysł na kanapę rozkładaną w salonie
 /  / Pomysł na kanapę rozkładaną w salonie
Pomysł na kanapę rozkładaną w salonie

Pomysł na kanapę rozkładaną w salonie

Pomysł na kanapę rozkładaną w salonie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Rozkładana sofa to mebel uniwersalny, który posłuży długie lata i w dodatku będzie wykorzystywany w pełni. Szczególnym powodzeniem cieszą się takie sofy w mieszkaniach o małym metrażu, w których trudno wygospodarować miejsce na dodatkowe łóżko z prawdziwego zdarzenia. Okazuje się jednak, że nie tylko, bo kanapy z funkcją spania wykorzystujemy też i w większych mieszkaniach.

Tam, gdzie do dyspozycji lokatorów jest niewiele pomieszczeń lub liczba domowników jest większa niż liczba dostępnych pokoi, może znaleźć zastosowanie rozkładana sofa w salonie. W ciągu dnia jej wnętrze skrywa pościel w sposób, który absolutnie nie rzuca się w oczy. Nocą zaś, po rozłożeniu kanapa staje się łóżkiem, na którym wygodnie może spać jedna lub dwie osoby – w zależności od długości mebla. To najczęściej stosowany trick w kawalerkach i małych mieszkaniach dwupokojowych, z których drugi pokój wydziela się jako sypialnię dla dziecka, a rodzice śpią w salonie.

Jeśli odpowiednio zadba się o aranżację salonu, wówczas i wieczorami po zmianie kanapy w sypialnię, pokój ten nie straci nic ze swojego sypialnianego uroku. Kanapa rozkładana ma także jeden, bardzo lubiany walor – zwykle zlokalizowana jest w salonie naprzeciwko telewizora. Oznacza to, że po położeniu się spać na kanapie można wciąż delektować się ulubionymi filmami na wieczór w pozycji leżącej! W mieszkaniach, w których jest dość miejsca na osobne sypialnie dla domowników, również często wybiera się rozkładane sofy w salonie. Wszystko to z uwagi na funkcję spania, która może posłużyć w awaryjnych wypadkach jako bardzo dobre miejsce dla gości potrzebujących noclegu.

Rozkładane sofy, które służą do spania na co dzień powinny się charakteryzować odpowiednią miękkością i długością, aby zapewniały dość komfortu. Nie trzeba przy tym rezygnować z ozdobnej funkcji takiego mebla. Dostępne obecnie sofy dwuosobowe lub trzyosobowe z funkcją spania mają bardzo wygodne mechanizmy otwierania, dzięki którym rozkładanie mebla i wyciąganie pojemnika na pościel jest intuicyjne i nie wymaga wysiłku. A przez to – sprawia, że nie ma wymówek przed zaścieleniem rano łóżka, by stało się na powrót efektowną kanapą o tapicerce w pięknym kolorze i z ozdobnymi poduchami!

Przeczytaj także inne artykuły o architekturze:

Related posts