27

Tuesday, July

Nieruchomości online!

JAK SKUTECZNIE CHRONIĆ NASZ DOM?
 /  / JAK SKUTECZNIE CHRONIĆ NASZ DOM?
JAK SKUTECZNIE CHRONIĆ NASZ DOM?

JAK SKUTECZNIE CHRONIĆ NASZ DOM?

JAK SKUTECZNIE CHRONIĆ NASZ DOM?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

JAK SKUTECZNIE CHRONIĆ NASZ DOM?

W dzisiejszych czasach praktycznie na każdym kroku słyszy się o różnego rodzaju aktach przemocy, włamaniach czy kradzieżach. Z tego też względu już praktycznie wszystkie nowo budowane domy czy budynki komercyjne wyposażane są w profesjonalne systemy alarmowe, chroniące dobytek właścicieli domu czy budynku. Coraz popularniejsze staje się również projektowanie systemów alarmowych i ich instalacja w już istniejących domach jednorodzinnych. Z uwagi na duże zainteresowanie systemami alarmowymi ze strony klientów, branża oferująca tego typu rozwiązania jest obecnie przesycona coraz to nowszymi modelami. Na który system alarmowy warto się zdecydować? Jaki sposób instalacji, konfiguracji oraz powiadamiania o podejrzanych zdarzeniach wybrać? Zastanówmy się wspólnie.

Wybierając system alarmowy musimy przede wszystkim kierować się rozsądkiem – zastanówmy się jak bardzo nasz dom jest narażony na ryzyko włamania i kradzieży oraz ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na jego system alarmowy. Następnie w przypadku już istniejących domów należy bardzo starannie zastanowić się nad wyborem i sposobem instalacji systemu – w wielu ochronadomach bowiem najlepszym rozwiązaniem okazuje się łączność bezprzewodowa. Wynika to przede wszystkim z dwóch powodów – bezpieczeństwa oraz funkcjonalności. Duża liczba kabli łączących poszczególne elementy systemu alarmowego może być w wielu przypadkach uciążliwa w instalacji i ukryciu. W domach będących jeszcze w etapie budowy problem ten rozwiązuje się instalując kable pod tynkiem – na co jednak w przypadku istniejących budynków nie możemy sobie pozwolić.

Wówczas warto zastosować bezprzewodową łączność pomiędzy poszczególnymi elementami. Skuteczność systemu alarmowego możemy oszacować między innymi po ilości czujek, które będą wchodzić w jego skład. Im więcej czujek – tym nasz dom będzie bezpieczniejszy. Do najpopularniejszych rozwiązań należą – pasywna czujka podczerwieni, wykrywająca ruch obiektu o temperaturze innej niż temperatura otoczenia, czujka, która wykrywa próby otwarcia drzwi bądź okien, czujka mikrofonowa, instalowana w pobliżu szyb, pozwalająca na wykrycie dźwięku tłuczonego szkła czy aktywna czujka podczerwieni, która aktywuje niewidzialną linię, której przekroczenie wywołuje alarm.ochrona

Bardzo ważnym i istotnym elementem podczas zabezpieczenia naszego domu jest wybór odpowiedniej firmy, u której nabędziemy systemy alarmowe oraz która dokona instalacji i konfiguracji owego systemu. Pamiętajmy aby dokładnie sprawdzić daną firmę, jej historię, długość funkcjonowania na rynku oraz opinie klientów. Również wybierając agencję ochrony, która reagować będzie na alarmy należy odpowiednio prześwietlić. Sprawdźmy przede wszystkim opinie o niej, jej historię na rynku, czas w którym zareaguje na sygnał alarmu, ilość patroli które wysyła w naszą okolicę oraz ich częstotliwość oraz ubezpieczenie agencji w przypadku strat, które moglibyśmy ponieść.

Przeczytaj także inne artykuły o architekturze:

Related posts